7 نکته که در خرید میز آرایشی باید در نظر بگیریم

7 نکته که در خرید میز آرایشی باید در نظر بگیریم

7 نکته که در خرید میز آرایشی باید در نظر بگیریم

7 نکته که در خرید میز آرایشی باید در نظر بگیریم

اگر قصد خرید میز آرایشی دارید عجله نکنید! 7 نکته طلایی زیر به شما کمک می کند تا هوشمندانه خرید کنید!

خرید میز آرایشی با امکانات بالا

اولین نکته ای که در خرید میز آرایشی مهم است توجه به امکانات میز است. شما برای خرید ماشین و موبایل به امکانات آن دقت می کنید. این موضوع در خصوص میز آرایشی نیز دیده می شود.

آینه و نیمکت دو عنصر اصلی هستند که باید از نظر ابعاد و موقعیت استفاده بررسی شوند. پس از بررسی این دو مورد باید به تعداد کشو ها، ابعاد آینه و همینطور جنس میز دقت کنید.

اگر رنگ و سبک برایتان مهم است بهتر است در ابتدا در این زمینه ساختار مخصوصی را در نظر بگیرید.

 

خرید میز آرایشی

 

ابعاد بسیار مهم است!

ابعاد یکی از پارامترهای بسیار مهم در خرید میز آرایشی محسوب می شود. معمولاً بهتر است که طول میز آرایش 70 سانتیمتر باشند برای دراور و میز آرایشی 90 سانتیمتر گزینه مناسبی است.

چون شما نیاز به حجم داخل کشوی میز دارید. عمق کشوها می بایست حداقل 50 سانتیمتر باشد تا فضای خوبی برای ساپورت لوازم آرایشی و بهداشتی شما داشته باشد.

 

جانمایی میز آرایش

در ابتدا بررسی کنید که محیط داخل اتاق خواب شما به چه صورت است، اگر به دنبال میز آرایش مستطیلی هستید آیا جای کافی برای اجرای آن دارید؟

این موضوع بسیار مهم است چون در صورت کم بودن فضا به میز آرایش شما آسیب وارد می شود دقت داشته باشید که بهتر است میز آرایش در یک موقعیت درست قرار بگیرد تا شرایط بهتری داشته باشد.

 

جانمایی میز آرایش

 

متریال میز آرایش

یکی از موضوعات مهم در خرید میز آرایشی وزن کم آن است یعنی میز باید سبک وزن باشد تا قابلیت جابجایی برای آن وجود داشته باشد .

بسیاری از میزهای آرایشی از جنس چوب ساخته می شوند و در این زمینه وزن سبک یک موضوع مهم است.

در طراحی های جدید از این محصول شاهد اجرای جنس فلز و شیشه و چوب های مصنوعی هستیم که اجرای خوبی را شامل شده است و البته که متریال مهمترین عامل در قیمت خرید میز آرایشی محسوب می شود.

 

7 نکته که در خرید میز آرایشی باید در نظر بگیریم

 

نوع پایه های میز

پایه ها نیز باید محکم باشند اگر جنس پایه ها چوبی است باید از نظر استحکام قوی باشد اما جنس فلزی ضد زنگ بهترین گزینه برای میز آرایشی محسوب می شود.

موضوع دیگر در خصوص ارتفاع پایه ها است که نباید بیش از اندازه بلند یا کوتاه باشد و می بایست با پایه های صندلی هماهنگ باشد. معمولاً ارتفاع 43 الی 74 سانتیمتر برای اجرای پایه های میز بسیار مهم است.

 

نوع باز و بست کشوها

توجه به تعداد کشوها بسیار مهم است اما باید به نوع باز و بسته شدن کشوها نیز دقت کنید.

اگر محیط اتاق خواب شما بسیار کوچک است نباید از کشو هایی استفاده کنید که به سمت بیرون باز شود و باید از کشوهای ریلی استفاده نمایید که فضای کمتری اشغال می کنند.

درب کشوها باید از نظر جنس و اجرا بسیار مناسب طراحی شده باشند.

بهتر است که سبک اجرای کشو ها به صورتی باشد که همگی از یک سمت باز و بسته شوند تا نظم بیشتری احساس شود این موضوع معمولاً در خرید کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

 

استانداردهای لازم در خرید میز آرایشی

در این بخش استانداردهای تکمیلی در راستای خرید میز آرایشی را بررسی می کنیم.
میز آرایش باید به صورتی باشد که وقتی روی صندلی می نشینید، پاهایتان دقیقاً زیر میز قرار بگیرد.

اگر میز دارای پایه نیست یعنی دارای کشوهای یکسره است استفاده از آن برای شما سخت می شود چون نمی توانید جلوی آینه بنشینید.

در خرید میز آرایشی و آینه ست باید دقت کنید که ساختار آینه با سبک میز سازگار باشد به طوری که وقتی جلوی میز نشسته اید دسترسی خوبی به آینه داشته باشید .

در غیر این صورت احتمال استفاده نامناسب از آینه وجود دارد و رضایت کامل احساس نمی شود.
قد میز و صندلی باید به صورتی باشد که هیچ فشاری به کمر شما وارد نشود و آرنجتان دقیقاً روی میز قرار بگیرد. در این زمینه می توانید سریعاً آرایش کنید.

عرض میز نباید زیاد باشد چون در این صورت در دیدن تصویر خود در آینه به مشکل بر می خورید.

اگر بودجه شما برای خرید میز آرایشی کم است می توانید از مدلی استفاده کنید که نیاز به آینه نداشته باشد و همینطور دارای چراغ و دیوایدر نباشد.

در صورتی که قصد خرید میز آرایشی معمولی دارید باید دقت کنید که نباید در کنار پنجره قرار بگیرد چون آفتاب برای آن مشکل ساز می شود و سبب می شود که کیفیت کار زیر سوال برود.

میز و آینه چراغ دار سبک جدیدی دکوراسیون اتاق خواب هستند و برای محیط های کم نور گزینه خوبی محسوب می شوند.

استانداردهای لازم در خرید میز آرایشی

راهنمای رنگ در خرید میز آرایشی

بهتر است یک الی دو رنگ را در میز آرایشی قبول داشته باشید و از خرید میزهایی که ترکیب رنگ پیچیده و متنوع دارند خودداری نمایید چون کیفیت میز و صندلی های ترکیبی و یکپارچه و سطح زیبایی این میزها به نسبت مدل های پیچیده بهتر است و مناسب با هر دکوراسیونی طراحی شده است.

می توانید دو ترکیب رنگ تیره و روشن انتخاب کنید که دقیقاً در کنار هم قرار می گیرند و جلوه بی نظیری به کار می دهند.

 

طرح رویی میز اهمیت زیادی دارد!

معمولاً یکی از نکاتی که بیشتر نیاز به بررسی دارد، طرح رویی میز است یعنی روی میز نباید بیش از اندازه باکس بندی داشته باشد، هر نوع باکس بندی اضافی سبب شلوغی می شود و مشکلات زیادی ایجاد می کند.

بهتر است سطح روی میز یک دست و زیبا و باشد و جلوه خاصی برای آن در نظر گرفته شود. برای اتاق های کوچک معمولاً میزهای باید ساده تر طراحی شوند و اضافات کنار گذاشته شود.

عرض میز ها نباید بیش از اندازه کم باشد چون استفاده از آن کاهش می یابد. میزهای آرایشی حرفه ای معمولاً به رنگ سفید و یا سیلور هستند و ترکیب دو بخشی مخصوصی برای آنها دیده می شود.

این مدل از میزها حس و حالی بسیار لوکس دارند و معمولاً گران قیمت خواهد بود

 

جدیدترین قیمت خرید میز آرایشی

قیمت میز آرایشی بر اساس متریال و سبک سنجیده می شود و ابعاد نیز روی قیمت تاثیر می گذارد.

بررسی ها اینطور مشخص کرده است که میز های آرایشی سیلور معمولاً گران هستند اما برخی از میزهای چوبی نیز از نظر تعرفه در شرایط خوبی قرار گرفته اند.

دستگیره های طلایی و کار شده به قیمت کار می افزاید و قاب آینه نیز روی تعرفه نهایی کار اثر می گذارد.

بهتر است به سراغ میزهای آرایشی بروید که هم ساختار جذابی داشته باشد و هم با سلیقه شما سازگار باشد. این محصولات درجه بندی دارند و قیمت نیز طبق درجه مشخص می شود.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


5 × دو =